Beagle (Bígl) – starostlivosť, výcvik, strava

Beagle je plemeno psa, ktoré pochádza z Veľkej Británie a je pôvodne chovateľské plemeno pre lov vtákov a inej zveri. Sú to malé až stredne veľké psy s dlhými ušami, ktoré im pomáhajú zachytávať zvuk. Sú veľmi inteligentné a hravé a radi sa bavia s ostatnými psami a ľuďmi.

Výchova beagla môže byť niekedy náročná, pretože sú veľmi zvedavé a radi skúmajú svoje okolie. Je dôležité, aby boli od malička dobre socializované a vycvičené, aby sa vyhli problémom s agresiou alebo útekom. Beagle sú radi v spoločnosti a dobre sa cítia v rodinách s deťmi, ale môžu byť veľmi vzrušené a hlučné, takže môžu byť niekedy nevhodné pre život v bytovom dome alebo v susedstve s blízkymi susedmi.

Beagle potrebujú dostatok pohybu a rady chodia na dlhé prechádzky a behajú sa. Ich strava by mala byť vyvážená a bylinky obsahujúca dostatok bielkovín, sacharidov a tukov. Beagle môžu byť náchylné na ochorenia srdca, pečene a očí, takže je dôležité, aby boli pravidelne kontrolované veterinárom a aby dostávali potrebnú výživu a starostlivosť.

Väčšina beaglov je veľmi priateľská a rada sa mazná s ľuďmi, ale môžu byť tiež veľmi vytrvalé a tvrdohlavé, takže je dôležité byť trpezlivý a konzistentný pri ich výchove. Sú to skvelí spoločníci a radi sa pridajú do rodiny na rôzne aktivity. Všeobecne sú beagle veľmi milé a láskavé psy, ktoré sú rady v spoločnosti a radi sa zapájajú do rôznych aktivít.